MangaCZ Dnes je 20.7.2018, Registrovat...  
KlubMapa otakuRecenzeKulturaGaleriePřekladyČasté dotazyOdkazySuvenýry
Mai
Diskuse
Soutěž
Vítězný obrázek 111. kola:
Soutěľ
Momentálně neprobíhá žádný test
Anketa
Květou u vás třešně?
Zatím vůbec.
Jedině ty nejodvážnější.
Ideální čas pro hanami!
Už je po sezóně.
V okolí nemáme jedinou třešeň.

Písnička týdne
Hledani
Články od autora Jiří Flígl

16.03.2006 08:00 - Japonsko/Film  -  Jiří Flígl
Třináctý ročník Febiofestu, mezinárodní přehlídky filmu, televize a videa, proběhne v Praze od 23. do 31. března 2006. V sálech multiplexu Village Cinemas Anděl můžete i letos vidět širokou nabídku asijských filmů.
Asijské filmy nebudou na Febiofestu k vidění pouze v příslušně nazvané sekci, ale najdete je i v jiných částech programu, jak ukazuje následující seznam všech filmů z asijské provenience, které můžete tento rok na Febiofestu v Praze zhlédnout.

01.12.2005 07:48 - Japonsko/Film  -  Jiří Flígl
Prvních sedm prosincových dní bude v pražských kinech Aero a Světozor probíhat premiérový ročník filmového festivalu Filmasia. Organizátoři se rozhodli letošní přehlídku zaměřit na momentálně nejatraktivnější z asijských kinematografií, kterou představuje tvorba Jižní Koreje. Ovšem zkrátka nepřijdou ani příznivci jiných asijských zemí. Japonsko bude zastoupeno několika hranými filmy a také samostatnou sekcí anime.

30.03.2005 06:06 - Série/Lovec odměn  -  Jiří Flígl
Dvacátá šestá epizoda skončila, před obrazovkami sedí diváci s otevřenou pusou, fanoušci Bebopa uronili slzu a postupem času si všichni začali klást otázku, co dál. Někteří se s danou ztrátou smířili, jiní nějakou dobu tvůrcům posílali prosby a výhružky požadující resuscitaci a pokračování seriálu, ale časem se všichni navrátili do starých zažitých kolejí, k druhořadým a třetiřadým anime titulům. A pak, dva roky po odeznění posledního „Bang“, všem opět zaplesala srdce tím správným rytmem. Cowboy Bebeop se vrátil. V nejlepší formě a navíc na velké plátno. So… once again… let’s jam!

26.11.2004 06:07 - Série/Weathering Continent  -  Jiří Flígl
Kawaii až k zblití.Bylo, nebylo, za dávných časů, bla bla bla. Existuje nějaká fantasy, která by nezačínala nějakým obskurním odstavečkem ve stylu uvedení do děje? Už slyším, jak si fandové nařvaných hrdinů, bezpohlavních kouzelníků a malých frajerů s chlupatýma nohama brousí čepele, že se jim někdo naváží do jejich oblíbeného žánru. Přiznejme si ovšem naprosto objektivně, že fantasy je na tom naprosto stejně jako jakýkoli jiný žánr. Má své vrcholy ledovce, svou hladinu a také neskutečná kvanta bordelu pod ní. Onu skrumáž poznáte například podle toho, že obligátní historický vejšplecht na úvod je tam opravdu jen na okrasu.

10.08.2004 06:45 - Série/A Wind Named Amnesia  -  Jiří Flígl
Byla jednou jedna spanilá dívka, jejíž život neustále ztěžovala zlá macecha preferující svou vlastní dceru před ní. Například když švihácký princ vyhlásil ples, nejen že macecha své nevlastní dceři nedovolila se dané společenské události roku zúčastnit, ale ještě jí dala za úkol přebrat mísu hrachu a čočky. Pokud jste vždy chtěli vědět, jaký to asi pro nebohou Popelku byl pocit, když plnila tento nervy drásající úkol, nemusíte rovnou kupovat dva pytlíky rozdílných luštěnin. Jistou alternativu nabízí shlédnutí anime filmu A Wind Named Amnesia. Navíc při tom budete odkázáni sami na sebe a žádná sochy znečiš?ující havě? vám nepomůže švindlovat.

První pravidlo filmového průmyslu: Když se něco dobře prodává, dá se podle toho natočit výdělečný film. Druhé pravidlo filmového průmyslu: Když se film dobře prodává, je škoda nevytěžit další peníze z jeho pokračování. První pravidlo videoprůmyslu: V případě, že "jednička" byla nejen výdělečná, ale i zatraceně dobrá, nic nebrání tomu, aby "dvojka" byla nízkorozpočtová a neoriginální. Lidi na to stejně budou chodit.

< Starší   
Aktuality
18.03.2014
Píšete haiku? Pak právě vám je určen projekt Sto haiku od sta autorů.

16.03.2014
Do 25.3. můžete v pasáži Paláce Koruna na Václavském náměstí v Praze navštívit výstavu Život po japonském zamětřesení a tsunami.

20.02.2014
Případní zájemci ještě mohou v sobotu 22.2. stihnout přednášku Anny Křivánkové "Manga a anime - nerozluční přátelé?".

08.02.2014
Webzine Vlčí bouda se v průběhu února zaměřuje na vše související se Zemí vycházejícího slunce (tedy třeba i na mangu).

03.02.2014
Od února pro vás Česko-japonská společnost otvírá zcela nové přednáškové cykly.

29.01.2014
Ve středu 5.2. se v Japonském informačním a kulturním centru Velvyslanectví Japonska v ČR (Hellichova 1, Praha 1) koná od 18:00 přednáška prof. Yasudy o zvládání fukušimské jaderné katastrofy.

21.01.2014
Ve středu 22.1. začíná v paláci Lucerna 7. ročník Festivalu japonského filmu a kultury Eigasai.

23.12.2013
Přivábit si symbolicky štěstí, lásku a další dobré věci pro rok 2014 můžete v sobotu 4. ledna v ČJS. Vlastnoručně si kaligraficky napíšete blahodárná přání kakizome.

      

RSS
redakce@manga.cz

Mangaichi © 2001-2011
Creative Commons License
Uvedené dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Česko.