MangaCZ Dnes je 20.7.2018, Registrovat...  
KlubMapa otakuRecenzeKulturaGaleriePřekladyČasté dotazyOdkazySuvenýry
Mai
Diskuse
Soutěž
Vítězný obrázek 111. kola:
Soutěľ
Momentálně neprobíhá žádný test
Anketa
Květou u vás třešně?
Zatím vůbec.
Jedině ty nejodvážnější.
Ideální čas pro hanami!
Už je po sezóně.
V okolí nemáme jedinou třešeň.

Písnička týdne
Hledani
Vějíř 2012 – pravidla
27.11.2011 10:00  -  Klub

Možná jste postřehli, že již několikrát vyšel Vějíř – sborník české mangy. Pokud vás trápí zvědavost, co obnáší publikování komiksu v takovém sborníku, kolik tužek zlámete, kolikrát si narazíte palec při zuřivém kopání do počítače... pak na to existuje jediná odpověď: Vyzkoušejte si to na vlastní kůži!

Co je to „Vějíř 2012 – sborník české mangy"?
Projekt s cílem sestavit čtvrtý sborník české mangy.
Co pro to můžu udělat?
Pokud píšete a kreslíte, pošlete nám svoje práce! Pokud jen kreslíte a sháníte scénáristu, nebo pokud jen píšete a sháníte kreslíře, napište nám, snad se nám podaří dát dohromady kreativní dvojice!
Jaké práce přijímáte?
 • Přijímají se příspěvky ve stylu anime/manga, či anime/manga obsahově relevatní, v českém jazyce.
 • Směr čtení je zleva doprava.
 • Přijímají se práce pouze černobílé.
 • Minimální rozsah: 2 strany (např. 4 jonkomy).
 • Maximální rozsah: 80 stran. Pokud byste rádi publikovali část rozsáhlejšího díla (příběhu), prosíme o dějově ohraničený úsek (např. dějově samostatná kapitola či povídka mimo hlavní linii). V případě, že byste chtěli publikovat komiks delší než 80 stran, napište nám a můžeme se domluvit na samostatné publikaci.
Jaké jsou termíny?
 • 30. 11. 2011 - konec registrace autorů. Autor by měl do tohoto data poslat svoji přihlášku, skládající se z: Svého jména a přezdívky, náčrtu díla pro publikaci, synopse, předpokládané délky díla. S autory bude navázána komunikace, abychom si ujasnili detaily.
 • 28. 2. 2012 - Zaslání hotové mangy. Po tomto termínu už nebude možné zařadit mangu do sborníku.
 • 14. 3. 2012 - Oznámení výsledků výběru mang do sborníku.
Používané komunikační kanály:
Termíny, pravidla a vyhlášení vybraných mang do sborníku budou zveřejněna na Facebookových stránkách Vějíře, formou článku na webových stránkách Manga.cz a dalších místech. Pro komunikaci s autory bude používána emailová adresa vejir (at) kobuta (dot) cz, Facebookové stránky Vějíře a skupina „klub Vějíř" na webových stránkách DeviantArt.com.
Pravidla:
 • Sborník bude tištěn černobíle.
 • Ve sborníku budou přijaty práce přihlášených autorů dle pořadí ve veřejné soutěži (viz níže) a několika málo redakcí přímo oslovených autorů.
 • Z přihlášek přijímaných do 30. listopadu 2011 budeme průběžně vybírat ty, jež požádáme o vypracování celého komiksu. Pokud se některé odevzdané komiksy do sbírky už kvůli omezení na rozsah nevejdou, pak jejich autorům umožníme publikaci komiksu na webových stránkách Kobuty.
 • Výběr komiksů zařazených do sborníku v rámci soutěže bude probíhat následujícícm způsobem: Každý z editorů přiřadí každému komiksu, který splní technické podmínky, hodnocení od 0 do 10 bodů. Hodnocení editorů se sečte a komiksy se seřadí podle výsledného součtu. O zařazení komiksu bude rozhodovat pořadí.
 • Autorům komiksů, které nebudou zařazeny do sborníku a budou splňovat technické náležitosti, bude umožněna publikace komiksu na webových stránkách kobuta.cz. Autorům nezpůsobilých komiksů bude poskytnut čas jednoho měsíce na odstranění nedostatků a poté budou moci rovněž publikovat svůj komiks na webových stránkách kobuta.cz.
 • Omezení na obsah: přijaté příspěvky nesmí být v rozporu se zákony ČR, nesmí zobrazovat explicitní erotiku či podporovat hnutí směřující k potlačení práv a svobod občanů. (Tj. žádný rasismus ani pornografie.)
 • O zařazení nebo nezařazení komiksu do sborníku rozhodují editoři, na zařazení není žádný nárok.
 • Sborník vychází v českém jazyce, používejte spisovnou či obecnou češtinu. Cizí jména a názvy (včetně japonských) pište pomocí českého přepisu (např. 山田さん -> pan Jamada). Redakce má právo opravit gramatické a stylistické chyby bez upozornění autora.
 • Zasláním příspěvku autor souhlasí s případnou publikací ve sborníku, použití svého díla na propagaci sborníku a zavazuje se, že po jeden rok od vydání sborníku nebude publikovat tento příspěvek v papírové, elektronické či jiné formě bez souhlasu redakce Vějíře.
 • Zasláním přispěvku do Vějíře autor rovněž potvrzuje, že jeho příspěvek nenarušuje autorská ani jiná práva třetí osoby.
Technické požadavky:
 • Rozměry stránky: 130x190 mm, rozlišení minimálně 300 dpi (~1535x2244 px).
 • Odsazení od kraje stránky by měla být 5 milimetrů. V případě okraje vnitřního (vazba knihy) zvolte odstup alespoň 11 milimetrů, u dolního okraje pak 7 mm.
 • Pokud má obrázek dosahovat až do kraje stránky, musíte to udělat tak, že kraj o 3 mm přesáhne (tj. rozměry odevzdávaného souboru budou minimálně 136x196 mm) - i v tomto případě musí být všechny texty opět minimálně 5 mm od okraje stránky (11 mm od vnitřního okraje)!
 • Výsledný komiks odevzdávejte ve formě co stránka to jeden soubor, pojmenovaný <název komiksu bez háčků a čárek>_<číslo stránky>.<přípona dle formátu>
 • Preferovaný formát je PNG nebo TIFF s LZW kompresí. Používejte ale v každém případě formát s bezeztrátovou kompresí. Barevný prostor volte RGB nebo Grayscale.
 • Pokud komiks skenujete, nezapomeňte upravit jas a kontrast a vyčistit ho. Bílé plochy musí být opravdu bílé a ne plné šedých šmouh.
 • Počítejte s tím, že každý komiks bude začínat na liché stránce. Pokud tedy potřebujete, aby pointa vyšla na sudou stránku, uzpůsobte tomu rozvržení komiksu a počet stran.
 • Dále - u delších komiksů doporučujeme první stránku zpracovat jako „titulku", tj. stránku s názvem komiksu, jmény autorů a vizuálním leitmotivem (jako kdybyste pro daný komiks dělali obálku).
Pokud máte zvláštní požadavky či potřeby, kontaktujte nás!
Kontakt
Dotazy, připomínky, přihlášky či soutěžní práce posílejte na email:
vejir (at) kobuta (dot) cz

Aktuality
18.03.2014
Píšete haiku? Pak právě vám je určen projekt Sto haiku od sta autorů.

16.03.2014
Do 25.3. můžete v pasáži Paláce Koruna na Václavském náměstí v Praze navštívit výstavu Život po japonském zamětřesení a tsunami.

20.02.2014
Případní zájemci ještě mohou v sobotu 22.2. stihnout přednášku Anny Křivánkové "Manga a anime - nerozluční přátelé?".

08.02.2014
Webzine Vlčí bouda se v průběhu února zaměřuje na vše související se Zemí vycházejícího slunce (tedy třeba i na mangu).

03.02.2014
Od února pro vás Česko-japonská společnost otvírá zcela nové přednáškové cykly.

29.01.2014
Ve středu 5.2. se v Japonském informačním a kulturním centru Velvyslanectví Japonska v ČR (Hellichova 1, Praha 1) koná od 18:00 přednáška prof. Yasudy o zvládání fukušimské jaderné katastrofy.

21.01.2014
Ve středu 22.1. začíná v paláci Lucerna 7. ročník Festivalu japonského filmu a kultury Eigasai.

23.12.2013
Přivábit si symbolicky štěstí, lásku a další dobré věci pro rok 2014 můžete v sobotu 4. ledna v ČJS. Vlastnoručně si kaligraficky napíšete blahodárná přání kakizome.

      

RSS
redakce@manga.cz

Mangaichi © 2001-2011
Creative Commons License
Uvedené dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Česko.