MangaCZ Dnes je 22.7.2018, Registrovat...  
KlubMapa otakuRecenzeKulturaGaleriePřekladyČasté dotazyOdkazySuvenýry
Mai
Diskuse
Soutěž
Vítězný obrázek 111. kola:
Soutěľ
Momentálně neprobíhá žádný test
Anketa
Květou u vás třešně?
Zatím vůbec.
Jedině ty nejodvážnější.
Ideální čas pro hanami!
Už je po sezóně.
V okolí nemáme jedinou třešeň.

Písnička týdne
Hledani
Na přelomu července a srpna ožije Praha japonskou kulturou!
11.07.2011 15:00  -  Klub

V pražském kulturním centru Zahrada se ve dnech 28. 7. - 1. 8. 2011 uskuteční 6. ročník mezinárodního festivalu anime, mangy, japonské kultury a scifi & fantasy – Advik 2011, který je pořádaný pod záštitou Japonského velvyslanectví a městské části Praha 11.

6. ročník festivalu organizuje nezisková organizace OS AnimeCrewCZ ve spolupráci s dalšími partnery za účelem přiblížení fenoménu této kultury širšímu publiku v České republice.
Minulý ročník v průběhu pěti dnů navštívilo přes dva tisíce návštěvníků, proto se organizátoři letos rozhodli festival rozšířit o nové programové linie a přinést tak svým návštěvníkům ještě více zábavy a animovaných filmů.
Advik si klade za cíl nejen přiblížit fenomén této popkultury široké veřejnosti, ale poskytnout také vzdělání ve formě přednášek či workshopů a nabídnout tak zajímavou alternativu trávení volného času. V neposlední řadě pak poskytuje prostor našim výtvarníkům a tvůrcům stylu manga k prezentaci vlastních děl.

Program

V průběhu celého festivalu bude paralelně probíhat různorodý program v 15 sekcích, které jsou členěny podle jednotlivých žánrů - anime, komiks, Japonsko, hry, scifi & fantasy a popkultura. Chybět nebude ani poutavý doprovodný program, k jehož hlavním bodům patří soutěž FANART a ORIGINAL ART o nejlepší kreslené a literární dílo, COSPLAY o nejlepší vlastnoručně vyrobený kostým a hledat se bude i nejlepší zpěvák na soutěži v KARAOKE či tanečník na tanečních podložkách Dance Dance Revolution. Tradiční součástí Adviku je i rozsáhlá manga čítárna a herna s deskovými i karetními hrami.
Návštěvníci se mohou těšit také na více než 15 filmových trháků, jakými jsou například Thor, Rango, Naruto, Ghost in the Shell či Teorie Velkého Třesku. Ve spolupráci s TV Animax pak program obohatí také zajímavá přehlídka filmů ze světa anime.
Jednou z nejzajímavějších součástí Adviku je jednodenní venkovní festival „Matsuri“, který je veřejnosti přístupný zcela zdarma. Diváci budou mít možnost shlédnout ukázky japonské hudby, vaření i bojového umění a blíže se tak seznámit s rozmanitou japonskou kulturou.
Zemi Vycházejícího Slunce divákům přiblíží jak čeští, tak zahraniční hosté, proběhnou také křty mangy Naruto, Deathnote a Vejiř od Zoner Pressu, Crew a Hanami. Program je koncipován tak, aby dokázal zaujmout každou věkovou skupinu, a festival tak vytváří příjemné prostředí pro získání nových informací i přátel.
Nebude chybět ani herna s nejnovějšími herními novinkami na PC a konzole, ve kterých si budete moci i zasoutěžit. A chybět nebude ani nová bohatá sekce zaměřená na scifi a fantasy v literatuře a filmu s Františkou Vrbenskou a Brian Storkerem.

Detaily

Advik 2011 se uskuteční ve dnech 28. 7. - 1. 8. 2011 v prostorách KC Zahrada, Malenická v Praze. Začíná ve čtvrtek v 16:00 a končí v neděli v 18:00.

Aktuality
18.03.2014
Píšete haiku? Pak právě vám je určen projekt Sto haiku od sta autorů.

16.03.2014
Do 25.3. můžete v pasáži Paláce Koruna na Václavském náměstí v Praze navštívit výstavu Život po japonském zamětřesení a tsunami.

20.02.2014
Případní zájemci ještě mohou v sobotu 22.2. stihnout přednášku Anny Křivánkové "Manga a anime - nerozluční přátelé?".

08.02.2014
Webzine Vlčí bouda se v průběhu února zaměřuje na vše související se Zemí vycházejícího slunce (tedy třeba i na mangu).

03.02.2014
Od února pro vás Česko-japonská společnost otvírá zcela nové přednáškové cykly.

29.01.2014
Ve středu 5.2. se v Japonském informačním a kulturním centru Velvyslanectví Japonska v ČR (Hellichova 1, Praha 1) koná od 18:00 přednáška prof. Yasudy o zvládání fukušimské jaderné katastrofy.

21.01.2014
Ve středu 22.1. začíná v paláci Lucerna 7. ročník Festivalu japonského filmu a kultury Eigasai.

23.12.2013
Přivábit si symbolicky štěstí, lásku a další dobré věci pro rok 2014 můžete v sobotu 4. ledna v ČJS. Vlastnoručně si kaligraficky napíšete blahodárná přání kakizome.

      

RSS
redakce@manga.cz

Mangaichi © 2001-2011
Creative Commons License
Uvedené dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Česko.