MangaCZ Dnes je 20.7.2018, Registrovat...  
KlubMapa otakuRecenzeKulturaGaleriePřekladyČasté dotazyOdkazySuvenýry
Mai
Diskuse
Soutěž
Vítězný obrázek 111. kola:
Soutěľ
Momentálně neprobíhá žádný test
Anketa
Květou u vás třešně?
Zatím vůbec.
Jedině ty nejodvážnější.
Ideální čas pro hanami!
Už je po sezóně.
V okolí nemáme jedinou třešeň.

Písnička týdne
Hledani
Dívky s pistolemi a granáty -- recenze Gunsmith Cats
20.07.2001 06:28  -  Série/Gunsmith Cats

Dvě pěkné kočky, razantní akce, granáty, pistole ČZ 75, automobilové honičky, řvoucí motor auta 1967 Shelby Cobra 500 GTO, intriky v policejních kruzích, nájemná vražedkyně, ale hlavně velké množství humoru.To jsou zhruba všechny věci, které lze od Gun Smith Cats očekávat a pokud to někomu nestačí, tak to už je jeho vlastní problém. Jedno je ovšem jisté. Pokud si přímo nepotrpíte na vážné filmy, budete se u tohoto filmu (dále jen GSC) náramně bavit. Režisér Takeshi Nori ve svém filmu zachovává veškeré klady comicsové předlohy a tudíž je GSC hlavně ohromná zábava. Duo Gun Smith Cats tvoří rozvážná Rally specializující se na používání a obchod se střelnými zbraněmi a May, která je jejím přesným opakem - chová se jako puber?ačka a ze všeho nejraději všude rozhazuje pomalované granáty. Tyto dvě krásky mají obchod se zbraněmi v hlavním městě amerického zločinu, Chicagu. Hlavní příjmy však získávají jako lovci odměn. Jelikož nemají licenci, jsou nedobrovolně nuceny vypomoci policistovi Colinsovi při jednom na první pohled banálním případu. Z toho se vyklube velice nebezpečná záležitost, když se dostanou na stopu tajného syndikátu, jehož členy jsou nejen obchodníci se zbraněmi a ruská nájemní vražedkyně, ale i členové nejvyšších společenských kruhů. Co následuje jsou akce, střelba, výbuchy a napětí. Pokud čekáte, že GSC je anime verzí filmů Johna Woo, pak Vás musím zklamat. Přesto, že přestřelek je v tomto filmu hodně, nejsou zaměřeny na hektolitry krve a baletní gracii jejich aktérů, ale většina je spíše utvářena v konvenčním stylu. Důraz je zde kladen hlavně na postavy, promyšlené jednání a napětí. Tak nás na rozdíl od filmové přestřelky ve velkém stylu na konci čeká napínavé zúčtování mezi Gun Smith Cats a chladnokrevnou vražedkyní. Hlavní devizou filmu je vedle akce humor, kterého si divák užije také dostatečně.

Co říci k technické stránce ? Jenom samé dobré věci. Scénář je ucelený bez jediné chybičky a v přesných dávkách dává vždy divákovi napětí, akci a humor. Všechny postavy mají své osobní charakterové rysy a jsou chytře prezentovány i divákovi, který nezná mangu originál. Animace je na velmi vysoké úrovni, což je patrné hlavně při automobilových honičkách. Všechnu tu perfekci doplňuje kamera a promyšlený střih.

Nemyslím, že je nutné ještě cokoli dodávat. Gun Smith Cats je starý dobrý klasický akční film připomínající ty z období osmdesátých let natáčené v USA. Dva nesourodí par?áci, akce a humor. Nakonec je možné popřát pouze příjemnou zábavu.


Aktuality
18.03.2014
Píšete haiku? Pak právě vám je určen projekt Sto haiku od sta autorů.

16.03.2014
Do 25.3. můžete v pasáži Paláce Koruna na Václavském náměstí v Praze navštívit výstavu Život po japonském zamětřesení a tsunami.

20.02.2014
Případní zájemci ještě mohou v sobotu 22.2. stihnout přednášku Anny Křivánkové "Manga a anime - nerozluční přátelé?".

08.02.2014
Webzine Vlčí bouda se v průběhu února zaměřuje na vše související se Zemí vycházejícího slunce (tedy třeba i na mangu).

03.02.2014
Od února pro vás Česko-japonská společnost otvírá zcela nové přednáškové cykly.

29.01.2014
Ve středu 5.2. se v Japonském informačním a kulturním centru Velvyslanectví Japonska v ČR (Hellichova 1, Praha 1) koná od 18:00 přednáška prof. Yasudy o zvládání fukušimské jaderné katastrofy.

21.01.2014
Ve středu 22.1. začíná v paláci Lucerna 7. ročník Festivalu japonského filmu a kultury Eigasai.

23.12.2013
Přivábit si symbolicky štěstí, lásku a další dobré věci pro rok 2014 můžete v sobotu 4. ledna v ČJS. Vlastnoručně si kaligraficky napíšete blahodárná přání kakizome.

      

RSS
redakce@manga.cz

Mangaichi © 2001-2011
Creative Commons License
Uvedené dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Česko.