MangaCZ Dnes je 17.7.2018, Registrovat...  
KlubMapa otakuRecenzeKulturaGaleriePřekladyČasté dotazyOdkazySuvenýry
Mai
Diskuse
Soutěž
Vítězný obrázek 111. kola:
Soutěľ
Momentálně neprobíhá žádný test
Anketa
Květou u vás třešně?
Zatím vůbec.
Jedině ty nejodvážnější.
Ideální čas pro hanami!
Už je po sezóně.
V okolí nemáme jedinou třešeň.

Písnička týdne
Hledani
Animefest 2009: soutěže
12.01.2009 07:00  -  Klub

Možná jste již postřehli novinku dalšího ročníku Animefestu – krátké soutěže na webu. Ale samozřejmě jsme nezanevřeli na tradiční velké soutěže a také u nich pro vás máme několik změn.

Soutěž v tvorbě AMV

Animefest si snad nikdo neumí představit bez velkého klání tvůrců AMV. Pro příští rok jsme kromě obvyklé ceny diváků přidali doplňkovou cenu poroty. Vítězové vybraní diváky si, jako každý rok, odnesou plyšového Totora, který je v AMV kruzích hodnotnější než Oscar. Upřesnili jsme pravidla, zvláště v technické části, nezapomeňte si je tedy pročíst. Takže směle se vrhněte k nůžkám, najděte kapelu a ponořte se mezi dlouhé záběry animovaných seriálů. Uzávěrka soutěže je 15. dubna 2009, podrobné informace najdete zde.

Cosplay

Také cosplay soutěž patří mezi stálice Animefestu a také tuto soutěž vylepšujeme na základě zkušeností a připomínek účastníků i diváků. Hlavní novinkou je rozdělení na dvě kategorie – soutěž kostýmů pro jednotlivce a cosplay divadlo pro skupiny. V každé kategorii je omezen počet míst a bude probíhat registrace předem. Všechny důležité informace najdete tady.

Festovní fanfikce

Konečně něco nového, příležitost pro všechny spisovatele. Vítáme povídky od začínajících i pokročilých autorů. Všechny fanfikce bude hodnotit odborná porota, máte tak možnost získat cenné rady a postřehy ke svým dílům. Popadněte tužky i klávesnice a oživte svět svého oblíbeného seriálu. Uzávěrka soutěže je 12. března 2009, všechno důležité se dočtete zde.

Soutěž v tvorbě Ren'ai her

Další novinka je spíše pokusem, protože sami netušíme, kolik přitáhne soutěžících. Hrajete rádi hry s anime tématikou? Přemýšleli jste někdy, že byste podobnou hru vytvořili? Odhoďte zábrany, zapojte fantazii a pus?te se do toho. Čeká vás věčná sláva a na vítěze zajímavé ceny. Soutěžit se bude ve dvou kategoriích – cena diváků a cena poroty. Pokud se chcete zúčastnit, musíte se do 1. února přihlásit a do 1. dubna odevzdat hru. Pravidla a další pokyny si přečtěte tady.

Aktuality
18.03.2014
Píšete haiku? Pak právě vám je určen projekt Sto haiku od sta autorů.

16.03.2014
Do 25.3. můžete v pasáži Paláce Koruna na Václavském náměstí v Praze navštívit výstavu Život po japonském zamětřesení a tsunami.

20.02.2014
Případní zájemci ještě mohou v sobotu 22.2. stihnout přednášku Anny Křivánkové "Manga a anime - nerozluční přátelé?".

08.02.2014
Webzine Vlčí bouda se v průběhu února zaměřuje na vše související se Zemí vycházejícího slunce (tedy třeba i na mangu).

03.02.2014
Od února pro vás Česko-japonská společnost otvírá zcela nové přednáškové cykly.

29.01.2014
Ve středu 5.2. se v Japonském informačním a kulturním centru Velvyslanectví Japonska v ČR (Hellichova 1, Praha 1) koná od 18:00 přednáška prof. Yasudy o zvládání fukušimské jaderné katastrofy.

21.01.2014
Ve středu 22.1. začíná v paláci Lucerna 7. ročník Festivalu japonského filmu a kultury Eigasai.

23.12.2013
Přivábit si symbolicky štěstí, lásku a další dobré věci pro rok 2014 můžete v sobotu 4. ledna v ČJS. Vlastnoručně si kaligraficky napíšete blahodárná přání kakizome.

      

RSS
redakce@manga.cz

Mangaichi © 2001-2011
Creative Commons License
Uvedené dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Česko.