MangaCZ Dnes je 16.7.2018, Registrovat...  
KlubMapa otakuRecenzeKulturaGaleriePřekladyČasté dotazyOdkazySuvenýry
Mai
Diskuse
Soutěž
Vítězný obrázek 111. kola:
Soutěľ
Momentálně neprobíhá žádný test
Anketa
Květou u vás třešně?
Zatím vůbec.
Jedině ty nejodvážnější.
Ideální čas pro hanami!
Už je po sezóně.
V okolí nemáme jedinou třešeň.

Písnička týdne
Hledani
Animefest 2007
02.05.2007 10:00  -  Klub

Chtěli jste ho. Těšili jste na něj. Doufali jste, že bude ještě lepší než ten předchozí. A konečně ho tu máte. Po roce čekání je tu opět Animefest. A co vás čeká? Ještě více promítání, více přednášek i soutěží – a to vše za stále stejnou cenu!

Nové prostory

Po veleúspěšném loňském ročníku jsme byli letos nuceni přistoupit k rozšíření stávajících prostor, abychom byli schopni pojmout nápor fanoušků. K už dobře známému kinu Art se tak přidalo i největší kino v Brně – kino Scala, které se může pyšnit ještě větším plátnem a kapacitou 470 míst, takže už žádné mačkání na schodech. Letos bude dost místa a kyslíku pro každého.

Nové známosti

Zajímá vás, jak vlastně vypadají a jací jsou ve skutečnosti lidé, se kterými si denně píšete přes internet, nebo se prostě chcete seznámit s jedinci stejné krevní skupiny? Není lepší příležitosti než Animefest. Počet návštěvníků rok od roku stoupá, vznikají nová přátelství, lásky a dokonce i děti. Pokud si chcete popovídat s přáteli, máte možnost se usadit v některé ze dvou nekuřáckých kaváren (Scala má taktéž vlastní kavárnu) nebo v baru, kde vašim přáním ráda vyhoví usměvavá obsluha. Nebo snad toužíte po kapce romantiky? Snadná pomoc – poblíž obou kin se nachází parky se spoustou laviček či romantických zákoutí.

Nová anime

Co by byl Animefest bez promítání? I tento rok je pro vás přichystaných 50 hodin promítání, z nichž více jak dvě třetiny patří ukázkám loňských nebo letošních novinek. Za všechny jmenujme například loňské pecky Death Note, Solid State Society či romantičtěji pojaté Saiunkoku Monogatari, případně horké hity letošního jara Bokurano a Seirei no Moribito. Jak už je u nás dobrým zvykem, vše opatřeno kvalitním českým překladem. Komu by ani to nestačilo, může strávit noc maratónem Suzumiya Haruhi no Yuuutsu nebo si zajít na něco lechtivějšího (Kite či Buttobi CPU).

Nová vítězství

Patříte k lidem, kteří se pyšní svými znalostmi či schopnostmi? Máte možnost se ostatním předvést. A? už v tradičních soutěžích, jako je mistrovství ČR v tvorbě AMV, soutěži v Cosplayi, případně legendárním Trpaslíkově Animekvízu, který prověří váš postřeh až za hranice lidských možností, nebo ve zbrusu nové soutěži 7 samurajů, kterou pro vás připravil Skullman. Pokud dáváte přednost fyzičtější zábavě, máte možnost se blýsknout před přáteli ve zvrácené taneční hře Dance Dance Revolution.

Nové poznatky

Nejen koukáním na anime živ je otaku, a proto máte jedinečnou příležitost vyslechnout si ještě větší záplavu přednášek než loni, a to z úst zkušených borců i neméně zkušených sličných dívek. Budete mít možnost obohatit si slovník v Narativním diskurzu v AMV tvorbě, mikey vám povypráví něco o tom, kde se bere u seriálů jejich popularita, a od Lišáka se dozvíte, jak je to se silnými ženami v anime. Pokud vám ani to nebude stačit a patříte mezi jedince, které hned tak něco nepřekvapí, hintzu vás jistě rád seznámí s tím, co se ukrývá v duši průměrného československého otaku či jakými úchylkami trpí průměrné sedmnáctileté fanynky anime.

Otevřete se novým zážitkům!

Již tento víkend 5.-6.5.2007!
Brno, kina Art a Scala!
Vstupné pouhých 100Kč!
Nepřetržitý program!
Detaily na: www.otaku.cz

Aktuality
18.03.2014
Píšete haiku? Pak právě vám je určen projekt Sto haiku od sta autorů.

16.03.2014
Do 25.3. můžete v pasáži Paláce Koruna na Václavském náměstí v Praze navštívit výstavu Život po japonském zamětřesení a tsunami.

20.02.2014
Případní zájemci ještě mohou v sobotu 22.2. stihnout přednášku Anny Křivánkové "Manga a anime - nerozluční přátelé?".

08.02.2014
Webzine Vlčí bouda se v průběhu února zaměřuje na vše související se Zemí vycházejícího slunce (tedy třeba i na mangu).

03.02.2014
Od února pro vás Česko-japonská společnost otvírá zcela nové přednáškové cykly.

29.01.2014
Ve středu 5.2. se v Japonském informačním a kulturním centru Velvyslanectví Japonska v ČR (Hellichova 1, Praha 1) koná od 18:00 přednáška prof. Yasudy o zvládání fukušimské jaderné katastrofy.

21.01.2014
Ve středu 22.1. začíná v paláci Lucerna 7. ročník Festivalu japonského filmu a kultury Eigasai.

23.12.2013
Přivábit si symbolicky štěstí, lásku a další dobré věci pro rok 2014 můžete v sobotu 4. ledna v ČJS. Vlastnoručně si kaligraficky napíšete blahodárná přání kakizome.

      

RSS
redakce@manga.cz

Mangaichi © 2001-2011
Creative Commons License
Uvedené dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Česko.