MangaCZ Dnes je 20.6.2018, Registrovat...  
KlubMapa otakuRecenzeKulturaGaleriePřekladyČasté dotazyOdkazySuvenýry
Mai
Diskuse
Soutěž
Vítězný obrázek 111. kola:
Soutěľ
Momentálně neprobíhá žádný test
Anketa
Květou u vás třešně?
Zatím vůbec.
Jedině ty nejodvážnější.
Ideální čas pro hanami!
Už je po sezóně.
V okolí nemáme jedinou třešeň.

Písnička týdne
Hledani
Japonské setkání 2005 – workshop DDR
10.08.2005 06:28  -  Klub

Čtenáři tohoto článku se dělí do několika skupin. Na ty, co o DDR nikdy neslyšeli. Poté na ty, co o něm slyšeli, ale zatím ho ani neviděli. Dále jsou tu tací, kteří už ho spatřili, ale jejich nohy ho stále nepoznaly. No a nakonec jsou tu lidé, kteří už jistě vědí, o co jde, a možná už mají nějaký ten pad doma.

Lidem z první skupiny bych doporučil si přečíst článek o DDR zde na stránkách. Ti další mají možnost zkusit si DDR na Japonském setkání v Praze. Zbytek se může zabývat otázkou, kde sehnat dance pad, a právě pro ty je určen tento článek.
Možností, jak se k taneční podložce dostat, je hned několik. Nejjednodušší cestou je zakoupení softpadu rovnou na nějaké akci (jako například na letošním Festivalu fantazie). Je velice pravděpodobné, že se na Japonském setkání budou prodávat také. Cena se pohybuje mezi jedním a dvěma tisíci. Výhodou je, že budete mít záruku vrácených peněz v případě, že se pad bez vašeho zavinění zničí.
Další možností, jak získat pad, je objednat si ho ze zahraničí. Cena se může pohybovat mezi sedmi sty až několika tisíci – to záleží na objednaném zboží. Toto je sice spolehlivá cesta, jak pad získat, nicméně jsou zde problémy s koncovkami, pokud chcete pad pro PC (většina padů se dělá na X-Box a PS). Dále je zde problém s vracením peněz nebo reklamací, pokud se pad rozbije.
Pokud se vám kupované pady nelíbí, můžete si je nechat vyrobit. Pro zájemce o tuto cestu doporučuji kontaktovat osoby vyskytující se na českém DDR fóru nebo Trina či Filipsana (Trinovy pady byly k vidění na letošním PGC a FF, Filipsanovy pady budou na Japonském setkání). Výhodou je celkem přijatelná cena (vezmeme-li v úvahu kvalitu padů). Nevýhodou by mohla být doprava – to záleži na místě působnosti stavitelů.
Asi poslední možností, jak se v Čechách k padu dostat, je vyrobit si ho. Návod můžete najít třeba na Trinových stránkách, další návody, různé postřehy ke konstrukci a použitým materiálům potom na DDR fóru. Výhodou je to, že si můžete vyrobit pad přesně podle vašich představ. Nevýhodou ovšem je vložená práce a občasná nutnost improvizace (například v pŕípadě, že nemůžete sehnat nějaký materiál).
Pozn. redakce: S Filip-sanem a dalšími DDR-specialisty budete mít možnost se setkat v průběhu Japonského setkání, jistě se s Vámi rádi podělí o svoje zkušenosti a zodpoví vaše dotazy.

Aktuality
18.03.2014
Píšete haiku? Pak právě vám je určen projekt Sto haiku od sta autorů.

16.03.2014
Do 25.3. můžete v pasáži Paláce Koruna na Václavském náměstí v Praze navštívit výstavu Život po japonském zamětřesení a tsunami.

20.02.2014
Případní zájemci ještě mohou v sobotu 22.2. stihnout přednášku Anny Křivánkové "Manga a anime - nerozluční přátelé?".

08.02.2014
Webzine Vlčí bouda se v průběhu února zaměřuje na vše související se Zemí vycházejícího slunce (tedy třeba i na mangu).

03.02.2014
Od února pro vás Česko-japonská společnost otvírá zcela nové přednáškové cykly.

29.01.2014
Ve středu 5.2. se v Japonském informačním a kulturním centru Velvyslanectví Japonska v ČR (Hellichova 1, Praha 1) koná od 18:00 přednáška prof. Yasudy o zvládání fukušimské jaderné katastrofy.

21.01.2014
Ve středu 22.1. začíná v paláci Lucerna 7. ročník Festivalu japonského filmu a kultury Eigasai.

23.12.2013
Přivábit si symbolicky štěstí, lásku a další dobré věci pro rok 2014 můžete v sobotu 4. ledna v ČJS. Vlastnoručně si kaligraficky napíšete blahodárná přání kakizome.

      

RSS
redakce@manga.cz

Mangaichi © 2001-2011
Creative Commons License
Uvedené dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Česko.