MangaCZ Dnes je 16.7.2018, Registrovat...  
KlubMapa otakuRecenzeKulturaGaleriePřekladyČasté dotazyOdkazySuvenýry
Mai
Diskuse
Soutěž
Vítězný obrázek 111. kola:
Soutěľ
Momentálně neprobíhá žádný test
Anketa
Květou u vás třešně?
Zatím vůbec.
Jedině ty nejodvážnější.
Ideální čas pro hanami!
Už je po sezóně.
V okolí nemáme jedinou třešeň.

Písnička týdne
Hledani
Roztomilá romantika -- recenze Aa! Megami-sama
23.04.2001 14:00  -  Série/Ach! má bohyně

Pokud se dovoláte do nebe, rychle položte telefon. A když si něco přejete, pořádně si to rozmyslete. A hlavně: nepřejte si za přítelkyni bohyni. Keiji se podle těchto pravidel neřídil a má problémy. Začíná trochu naivní, ale moc roztomilá romantická komedie o jednom splněném přání, lásce a vztahu plném bugů ^___^.

Úvod do děje

Keiji sedí v ubytovně, bere místo kamarádů telefon a má hlad. Jelikož brambůrky došly, hodlá si objednat něco k jídlu. Jedno číslo, druhé číslo, třetí... nikde nechtějí jeho objednávku přijmout. Poslední pokus - dovolal jste se do centrály pomocných bohyní, počkejte, někoho k vám pošleme. Kdyby to ale bylo všechno. Jak byste se tvářili vy, kdyby vám ze zrcadla vylezla pohledná dívčina a prohlásila, že je bohyně. Jasně, nevěřili byste - no to Keiji taky ne. Když si měl vybrat přání, považoval to za nemístný vtípek svých kamarádů. Podle toho to taky dopadlo. Chtěl, aby s ním přítomná bohyně Bellandy zůstala už navždycky. Právě když se to chystá odvolat, Bellandy mu oznámí, že jeho přání bylo schváleno a kontrakt byl stvrzen. Dále ho informuje, že kdyby se je někdo pokusil rozdělit, funguje tu ultimativní síla, která tomu zabrání. Tahle síla se projeví, když Keiji namítne, že toto je ubytovna jen pro chlapce. Bum! Do místnosti vtrhne parta kluků a Keijiho a Bellandy vyhodí na ulici za porušení pravidel ubytovny. Jak to vypadá, chudákovi zůstane na krku bohyně. Je večer, prší, nemají kde přespat. A nejhorší je, že nejen Keiji se začíná zamilovávat...

Postavy

Keiji - je menší než jeho vrstevníci a tak má problémy najít si dívku. Když se mu naskytne příležitost v podobě pohledné bohyně, neváhá. Bellandy je totiž osoba, která si chlapecké srdce získá během několika minut. Je trochu stydlivý a tak mu trvá velice dlouho, než si s Bellandy něco začne, ale pak to stojí za to. Bohužel v jejich vztahu je spousta překážek - jedny z nich mají osm nohou a vypadají jako kříženci pavouka a králíka.

BelldandyBellandy - pomocná bohyně první třídy s licencí na konání zázraků. Jelikož byl Keiji shledán vyhovujícím pro splnění jednoho přání, byla šéfem seslána na zem, kde už zůstala. Bellandy je strašlivě naivní a hrozně milá. Líbí se mi na ní, že není jednou z těch jídlo nadevše milujících potrhlých dívčin. Ráda vaří a stará se o Keijiho a je velice citlivá.

Urd - Bellandina starší sestra, bohyně třetí třídy. Sama o sobě prohlašuje, že je bohyní lásky. Na zemi se objevila, aby pomohla Keijimu navázat "pořádný" vztah se svojí sestrou. Mezi námi: Veškeré její rady je nejlépe ignorovat, nebo se chovat naprosto opačně, jinak je výsledek veškerého jejího konání katastrofální. Vzhledem k průšvihům, které tady na zemi měla, se nesmí vrátit do nebe a tak zůstala Bellandy a Keijimu na krku.

Skuld - Bellandina mladší sestra. Bohyně, která se stará o chod nebeského počítače. Její hlavní pracovní náplní je likvidování zhmotnělých bugů. Ty odstraňuje tak, že je mlátí po hlavě velkou palicí. V nebi se jí stýskalo, a tak se zaletěla podívat za sestřičkami. Žárlí na Keijiho a přemýšlí, jak zrušit jejich smlouvu a dostat Bellandy zpátky do nebe. Jinak je taky malý génius na veškerou techniku.

Prostředí, provedení

Příběh se odehrává (jako obvykle) v Japonsku. Keiji a Bellandy se po nějakých počátečních problémech usídlili v opuštěné šintoistické svatyni a žili by tam š?astně a spokojeně, kdyby se neobjevily sestřičky. A to nejen Bellandiny, ale i ta jeho. Líbí se mi nebeská byrokracie, a sesílání zpráv od "šéfa" bohyním. Dokonalé jsou bugy - příšerky, co vypadají jako králík s osmi nohama a pohledem šílené krávy.

Hudba podtrhuje atmosféru seriálu, postavy jsou skvěle namluvené. Celý OAV je nádherně naivní, a nemyslím, že by to mělo nějak vadit. Specielně konec je celkem překvapivý. Budete se mlátit smíchy a zároveň v další chvíli prožívat romantické okamžiky. No prostě budete se bavit.

Závěr

Velice hezká romantická komedie s originálními prvky.Hodnocení čtenářů

OAV Oh! My Goddess
Průměrné hodnocení 8.9/10 (80 hlasujících)
8.9
Abyste mohli hlasovat, musíte být přihlášeni!
Aktuality
18.03.2014
Píšete haiku? Pak právě vám je určen projekt Sto haiku od sta autorů.

16.03.2014
Do 25.3. můžete v pasáži Paláce Koruna na Václavském náměstí v Praze navštívit výstavu Život po japonském zamětřesení a tsunami.

20.02.2014
Případní zájemci ještě mohou v sobotu 22.2. stihnout přednášku Anny Křivánkové "Manga a anime - nerozluční přátelé?".

08.02.2014
Webzine Vlčí bouda se v průběhu února zaměřuje na vše související se Zemí vycházejícího slunce (tedy třeba i na mangu).

03.02.2014
Od února pro vás Česko-japonská společnost otvírá zcela nové přednáškové cykly.

29.01.2014
Ve středu 5.2. se v Japonském informačním a kulturním centru Velvyslanectví Japonska v ČR (Hellichova 1, Praha 1) koná od 18:00 přednáška prof. Yasudy o zvládání fukušimské jaderné katastrofy.

21.01.2014
Ve středu 22.1. začíná v paláci Lucerna 7. ročník Festivalu japonského filmu a kultury Eigasai.

23.12.2013
Přivábit si symbolicky štěstí, lásku a další dobré věci pro rok 2014 můžete v sobotu 4. ledna v ČJS. Vlastnoručně si kaligraficky napíšete blahodárná přání kakizome.

      

RSS
redakce@manga.cz

Mangaichi © 2001-2011
Creative Commons License
Uvedené dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Česko.