MangaCZ Dnes je 20.7.2018, Registrovat...  
KlubMapa otakuRecenzeKulturaGaleriePřekladyČasté dotazyOdkazySuvenýry
Mai
Diskuse
Soutěž
Vítězný obrázek 111. kola:
Soutěľ
Momentálně neprobíhá žádný test
Anketa
Květou u vás třešně?
Zatím vůbec.
Jedině ty nejodvážnější.
Ideální čas pro hanami!
Už je po sezóně.
V okolí nemáme jedinou třešeň.

Písnička týdne
Hledani
Lupin III: The First Contact
31.12.2003 06:19  -  Série/Lupin III.: První kontakt

Potkala jsem toho chlápka v baru. Říkal, že se jmenuje Jigen Daisuke. Vypadal na první pohled podezřele - to Magnum se pod ošuntělým sakem nedalo přehlédnout a přes tu příšernou krempu mu nebylo ani pořádně vidět do obličeje. Jenže vyprávěl zajímavé věci. Zatraceně zajímavé, na to já mám nos. Koukal z toho parádní kousek. Palcové titulky. Sólokapr.

JigenTak tedy tenhle Jigen dělá bodyguarda u Galveze. Znáte ho, ne? Každý v New Yorku zná Galveze a každý se mu na sto honů vyhýbá. Mít pletky s mafií, to není o co stát. Jenže když má v sejfu tak zajímavou věcičku, už to za trochu toho rizika stojí. No a protože geniální nápady nikdy nepřicházejí v jediném exempláři, napadlo to hned pár lidí najednou. Zíráte, co? Už teď to vypadalo, že mám zaděláno na pořádný článek. Ale to všechno byl teprve začátek.
Na tenhle sejf si totiž nedělal zuby nikdo menší než Lupin III. Myslím, že není třeba blíž představovat - jeho dědeček, vyhlášený "lupič gentleman", byl slavný už před sto lety. Lupin III. je zrovna takový šikulka, jenže... prostě nemá štěstí. V nejméně vhodnou chvíli mu totiž zpravidla zkříží cestu Fujiko. Tahle femme fatale to s chlapy zatraceně umí a taky jí to myslí aspoň o tři tahy napřed. Je málo horších věcí, než krásná a ještě chytrá ženská. No a pak se do toho ještě přimotal samuraj Goemon a celý ten průšvih přijel až z Japonska vyšetřovat inspektor Zenigata a... To už jsem si musela dát další drink, protože jsem ztácela přehled. Jedno mi ale bylo jasné. Tohle není žádná slátanina pro nějaký bulvární plátek. Tohle je bomba - a když si dám trošku práci, tak tu story koupí rovnou Hollywood.
FujikoJa vím, co si teď říkáte. Novinářka - za vším vidí jenom prachy. Jenže jste vedle, abyste věděli. No dobře, nestrčila jsem to doma do šuplíku a nezapomněla na všechno. Ale to prostě nešlo! Jednak to byla vážně historka, kterou by nikdo jiný než život nenapsal, a druhak - člověk přece něco jíst musí, no ne? Takže... jak bych vám to... prostě dostali to Japonci.
A musím říct, nebylo to vůbec ke škodě věci. Fujiko sice obdržela velmi přiléhavou koženou kombinézu, ale lidi ze studia VAP řekli, že jezdit na motorce třeba v kimonu by byla blbost, a to jsem musela souhlasit. A odpouštím jí i ten hrudník velikosti 8, i když jí ho kapku závidím. Oni už tu kresbu měli trošku v paži (vzpomínáte na Gunsmith Cats?) a prostě se jim pořád nevedlo ty obliny nějak srovnat. No co, stejně nakonec vypadá nejmíň o dvě třídy líp než třeba Angelina Lara Jolie.
Nejvíc mě potěšilo, jak dopadl Lupin. Víte, zatraceně jsem z něj nechtěla mít Supermana ani Jamese Bonda. Ale na Japonce je spolehnutí, takže pokud se dá Lupin vůbec k někomu přirovnat, je to spíš Bob Saint-Clar, za jehož širokým úsměvem ale každou chvíli cítíte křehkou duši Francoise Merlina a prostě ho nemůžete nemít rádi.
A protože v Japonsku se nedělá nic polovičatě, dali si záležet třeba i na muzice. Williams ani Shore jim to sice napsat nechtěli, ale Yuuji Ohno to nakonec stejně zvládnul daleko líp a kdejaká gangsterka by mohla tomuhle filmu hudbu závidět.
Lupin III. a jeho přáteléHm, koukám, že už začínám propadat nostalgii, tak rychle změníme téma. Tedy, víc už vám vlastně neřeknu. Všechno se dozvíte sami, pokud tu hodinku a půl u tohohle filmu vydržíte. A nemyslete si, že si teď v klidu můžu užívat svoje poctivě vydělané peníze. My novináři to nemíváme jednoduché. A s Lupinem už vůbec ne. Koneckonců, řekne vám to sám.
P.S.: Nemáte náhodou prachy ve Federální bance, že ne? Tam by totiž vůbec nebyly v bezpečí.

Aktuality
18.03.2014
Píšete haiku? Pak právě vám je určen projekt Sto haiku od sta autorů.

16.03.2014
Do 25.3. můžete v pasáži Paláce Koruna na Václavském náměstí v Praze navštívit výstavu Život po japonském zamětřesení a tsunami.

20.02.2014
Případní zájemci ještě mohou v sobotu 22.2. stihnout přednášku Anny Křivánkové "Manga a anime - nerozluční přátelé?".

08.02.2014
Webzine Vlčí bouda se v průběhu února zaměřuje na vše související se Zemí vycházejícího slunce (tedy třeba i na mangu).

03.02.2014
Od února pro vás Česko-japonská společnost otvírá zcela nové přednáškové cykly.

29.01.2014
Ve středu 5.2. se v Japonském informačním a kulturním centru Velvyslanectví Japonska v ČR (Hellichova 1, Praha 1) koná od 18:00 přednáška prof. Yasudy o zvládání fukušimské jaderné katastrofy.

21.01.2014
Ve středu 22.1. začíná v paláci Lucerna 7. ročník Festivalu japonského filmu a kultury Eigasai.

23.12.2013
Přivábit si symbolicky štěstí, lásku a další dobré věci pro rok 2014 můžete v sobotu 4. ledna v ČJS. Vlastnoručně si kaligraficky napíšete blahodárná přání kakizome.

      

RSS
redakce@manga.cz

Mangaichi © 2001-2011
Creative Commons License
Uvedené dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Česko.