MangaCZ Dnes je 18.7.2018, Registrovat...  
KlubMapa otakuRecenzeKulturaGaleriePřekladyČasté dotazyOdkazySuvenýry
Mai
Diskuse
Soutěž
Vítězný obrázek 111. kola:
Soutěľ
Momentálně neprobíhá žádný test
Anketa
Květou u vás třešně?
Zatím vůbec.
Jedině ty nejodvážnější.
Ideální čas pro hanami!
Už je po sezóně.
V okolí nemáme jedinou třešeň.

Písnička týdne
Hledani
Nana
16.10.2002 12:00  -  Série/Nana

NanaNe každý otec je vynálezce. A snad žádný otec není tak nadšený, jako tatínek Gora Minagakiho. Ten jednoho dne zcela nečekaně sestrojil půvabnou androidku sladkého vzhledu s roztomilým kukučem 7-0-7 (Nana-zero-nana) jako výpomoc do domácnosti místo matky, což Gorovi přineslo nemalé trable.

Kotomi ShonoNa první pohled by Goro nepoznal, že ta kráska, co mu dělá snídani, není živá bytost, nebýt menší chybičky v Nanině systému při nalévání mléka. Jeho pohotový tatík se jal ožehavou situaci vyřešit a začal robotickou dívenku osahávat na prsou, což chudáka Gora DOST šokovalo. Naštěstí se to všechno vysvětlilo otevřením ovládacího/nabíjecího panelu v Nanině hrudi. Ale i tak to byl pro začátek dostatečně děsivý zážitek.
Nana ale Gorovi i později přinesla potíže. Sice se o něj stará, vaří mu, ujímá se veškeré práce, ale Goro se tím samozřejmě dostává do silného podezření, že má dívku a tají to. O to on v žádném případě nestojí, protože už nějaký čas obsazuje místo v jeho srdci jedině jeho spolužačka Kotomi. Kotomi je milá, jen někdy dost urážlivá…
Časem se podezření ztratí. Nana je tak andělsky nevinná a neznalá špinavostí našeho světa, že jí každý musí začít bezmezně důvěřovat. Dokonce se i dost zaslouží o to, aby byla Kotomi vůči Gorovi trochu… přívětivější (a také nesmím zapomenout na to, že mu dost často zachraňuje život!).
Gorův geniální tatík je asi tak přesvědčen o úspěchu 7-0-7, že si nepomohl od sestrojení její mladší sestřičky, modelu 7-0-8, Hachi. Hachi ale není jako Nana. Ze začátku se zdálo, že se Nana a Goro dají dohromady, jenže Nana přeje svému pánovi Gorovi to nejlepší - Kotomi. Problém je v tom,Kawaii Nana že Hachi není zrovna ochotná tuhle myšlenku přijmout. Tím hůř, že opravdu nehorázným způsobem využívá své schopnosti měnit podobu. Mění se v Kotomi, mění se v chlapce a svádí Kotomi… prostě mrška.
Nana je rozkošně romantická, vtipná manga, která je prostě… skvělá! Nemůžu si pomoci! Dojemné chvíle vám vženou slzy do očí (tedy pokud jste tak citlivý otaku jako já ^__^ ) a některé vás donutí se sám pro sebe zasmát. Třeba zajímavý výstup chlapečka v podprsence. Ale to už byste si Nanu museli přečíst sami…
(S čímž můžete mít menší problém, protože nám známá a dostupná verze Nany je v italštině ^_^ Pozn.red.)


Hodnocení čtenářů

Nana - manga
Průměrné hodnocení 7/10 (4 hlasující)
7
Abyste mohli hlasovat, musíte být přihlášeni!
Aktuality
18.03.2014
Píšete haiku? Pak právě vám je určen projekt Sto haiku od sta autorů.

16.03.2014
Do 25.3. můžete v pasáži Paláce Koruna na Václavském náměstí v Praze navštívit výstavu Život po japonském zamětřesení a tsunami.

20.02.2014
Případní zájemci ještě mohou v sobotu 22.2. stihnout přednášku Anny Křivánkové "Manga a anime - nerozluční přátelé?".

08.02.2014
Webzine Vlčí bouda se v průběhu února zaměřuje na vše související se Zemí vycházejícího slunce (tedy třeba i na mangu).

03.02.2014
Od února pro vás Česko-japonská společnost otvírá zcela nové přednáškové cykly.

29.01.2014
Ve středu 5.2. se v Japonském informačním a kulturním centru Velvyslanectví Japonska v ČR (Hellichova 1, Praha 1) koná od 18:00 přednáška prof. Yasudy o zvládání fukušimské jaderné katastrofy.

21.01.2014
Ve středu 22.1. začíná v paláci Lucerna 7. ročník Festivalu japonského filmu a kultury Eigasai.

23.12.2013
Přivábit si symbolicky štěstí, lásku a další dobré věci pro rok 2014 můžete v sobotu 4. ledna v ČJS. Vlastnoručně si kaligraficky napíšete blahodárná přání kakizome.

      

RSS
redakce@manga.cz

Mangaichi © 2001-2011
Creative Commons License
Uvedené dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Česko.