MangaCZ Dnes je 19.7.2018, Registrovat...  
KlubMapa otakuRecenzeKulturaGaleriePřekladyČasté dotazyOdkazySuvenýry
Mai
Diskuse
Soutěž
Vítězný obrázek 111. kola:
Soutěľ
Momentálně neprobíhá žádný test
Anketa
Květou u vás třešně?
Zatím vůbec.
Jedině ty nejodvážnější.
Ideální čas pro hanami!
Už je po sezóně.
V okolí nemáme jedinou třešeň.

Písnička týdne
Hledani
Otaku no Video
21.10.2002 12:00  -  Série/Otaku no Video

Bunny Girl Co znamená slovo OTAKU ví asi každý, kdo zavítá na tyto stránky. Ale pro jistotu, tak se říká zarytým fanouškům mangy a anime. Všichni fanové po celém světě tento termín používají, ale v zemi svého původu má trochu (trochu dost) negativní charakter. Pro pochopení, co to znamená být otaku v Japonsku, je nejlepším studijním materiálem film od studia Gainax (NGE, FLCL...) Otaku no Video.

Satou - cosplayZajímavostí tohoto díla je fakt, že se v něm střídají dvě linie. Jednak je tu klasická animovaná část, vyprávějící příběh človíčka, který se zamotal do světa anime, začal se v něm angažovat, založil si firmu atd. Jeho druhá, hraná část, je jakýsi pseudo-dokument, který obsahuje rozhovory se skutečnými otaku všech možných druhů. Od "vyléčených" (Q: "Viděl jste někdy tuto fotku?" A: "Dejte to sem! Kde jste to sebrali?!"), přes military ("Ne, nikdy bych nikomu neublížil...") a vynechaní nejsou ani hentai-otaku Real otaku(Q: "Přemýšlel jste někdy o sexu s opravdovou ženou?" A: "Eee... víteee... hehe... ale že je Kaori-chan roztomilá, co?") a mnoho dalších. Jejich anonymita je samozřejmě zaručena, všechny hlasy jsou elektronicky pozměněny a tváře "rozčtverečkovány" ^_^.
Ovšem ani v kreslené části není příběh nosným prvkem filmu. Stejně jako v hrané části se soustředí hlavně na zachycení otaku, tentokrát však v "akci": při conech a cosplay (převlékání se za oblíbené postavy, u nás zatím tak vzacné, že vlastně až neexistující ^_^), při čekání na premiéru filmu Nausicaa z Větrného údolí, při "studiu" anime (zapamatování si událostí, citátů...) a podobně.
TanakaCelý snímek je zkrátka jen a pouze o "otakuctví" se všemi jeho krásami i špatnostmi (jak ostatně v dostatečné míře napovídá název ^_^). Z tohoto důvodu bych jeho jakoukoliv veřejnou projekci zakázal a film by měl kolovat pouze mezi několika anime a mangy znalými jedinci, kteří ho náležitě ocení ^____^.

Podcast o novinkách  -  manta
Blood+  -  Nadzukeoya.Shi
Re:shotjon  -  Nadzukeoya.Shi
Re: Bo  -  Ratman
Bo  -  BlackPum
Re: jo tak  -  SirHenry
Re: jo tak  -  Fan
Aktuality
18.03.2014
Píšete haiku? Pak právě vám je určen projekt Sto haiku od sta autorů.

16.03.2014
Do 25.3. můžete v pasáži Paláce Koruna na Václavském náměstí v Praze navštívit výstavu Život po japonském zamětřesení a tsunami.

20.02.2014
Případní zájemci ještě mohou v sobotu 22.2. stihnout přednášku Anny Křivánkové "Manga a anime - nerozluční přátelé?".

08.02.2014
Webzine Vlčí bouda se v průběhu února zaměřuje na vše související se Zemí vycházejícího slunce (tedy třeba i na mangu).

03.02.2014
Od února pro vás Česko-japonská společnost otvírá zcela nové přednáškové cykly.

29.01.2014
Ve středu 5.2. se v Japonském informačním a kulturním centru Velvyslanectví Japonska v ČR (Hellichova 1, Praha 1) koná od 18:00 přednáška prof. Yasudy o zvládání fukušimské jaderné katastrofy.

21.01.2014
Ve středu 22.1. začíná v paláci Lucerna 7. ročník Festivalu japonského filmu a kultury Eigasai.

23.12.2013
Přivábit si symbolicky štěstí, lásku a další dobré věci pro rok 2014 můžete v sobotu 4. ledna v ČJS. Vlastnoručně si kaligraficky napíšete blahodárná přání kakizome.

      

RSS
redakce@manga.cz

Mangaichi © 2001-2011
Creative Commons License
Uvedené dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Česko.