MangaCZ Dnes je 20.7.2018, Registrovat...  
KlubMapa otakuRecenzeKulturaGaleriePřekladyČasté dotazyOdkazySuvenýry
Mai
Diskuse
Soutěž
Vítězný obrázek 111. kola:
Soutěľ
Momentálně neprobíhá žádný test
Anketa
Květou u vás třešně?
Zatím vůbec.
Jedině ty nejodvážnější.
Ideální čas pro hanami!
Už je po sezóně.
V okolí nemáme jedinou třešeň.

Písnička týdne
Hledani
Král je mrtev, a? žije král! (Jpop 6)
22.12.2001 19:30  -  Japonsko

Aneb konec úvodním kecům a hurá na jednotlivé kapely! Ale než se do toho dáme, ještě bychom měli vyžehlit pár restíků. (A také se pořádně vykecat ;-)

Zbývá nejméně jedna důležitá věc, o které jsme se zatím nezmínili: Japonsko je velmi drahá země. Se dvěma výjimkami. Tou první je manga. Denně jí vychází strašlivá spousta, na papíře horším než novinovém, a po přečtení končí v koších. (Pak nemá být levnější, než u nás denní tisk.) No a tou druhou jsou... - hádejte co! Tak, správně, hudební nástroje. Jestli se o nás říkávalo (a možná ještě pořád říká), že "co Čech, to muzikant", tak o Japoncích to platí dvojnásobně. Vybavení každé školy - co se nástrojů týká - je vpravdě neuvěřitelné, školní kapely jsou na denním pořádku a kdo může, ten zpívá. No, možná jsme se nechali trochu unést závistí, ale přibližně tak nějak to vypadá a výsledky jsou vidět.
Love Hina
Tak, to by mohlo pro začátek stačit. Teď vám ještě prozradíme naše hudební preference, abyste věděli, čeho se od nás můžete nadít, a pak už tenhle dloouuhý úvod ukončíme a pustíme se konečně do představování japonské hudební scény.
Pirát: Nejdřív pár definic, aby vám byl jasný můj vztah k muzice ^_^
a) U popové kapely je důležité, jak vypadá. Jinak hrají všechny to samé.
b) U rockové kapely je důležitý zpěvák. Jinak hrají všechny to samé.
c) Popové kapely jsou schopné vyprodukovat zcela neposlouchatelné věci.
d) Rockové kapely vyvažují zjevný handicap na popové častým výsketem málo oblečených blondýnek, které jinak nemají s písničkou nic společného.
Založením jsem ovšem popař (prostě se mi ty asiatky líbí :-) a těch několik desítek cédéček s klasikou u mě v poličce s tím nemá vůbec, ale vůbec nic společného ^_-
(Mimochodem, děsím se okamžiku, až budu japonsky umět natolik dobře, že budu rozumět slovům písniček z fleku. Je mi totiž jasné, že to jsou stejně, jako kdekoliv jinde ve světě, ve většině případů neposlouchatelné hrůzy...)
Watashi Riko: Nebudu tak příkrý jako Pirát, pouze zde vyjmenuji své oblíbené umělce, abyste věděli, co ode mě můžete čekat:
1) Ayumi Hamasaki
2) Olivia Lufkin
3) Maaya Sakamoto
4) Shiina Ringo
5) Dir en Gray
Aktuální pořadí se mění podle toho, co jsem právě stáhnul, ale dá se říci, že Ayumi je moje stálice a z vrcholu ji hned tak někdo nesundá. Je to takový můj miláček. Asi jsem se do ní zamiloval. ^__^
Sečteno a podtrženo - jestli chcete někdo slyšet oggík od někoho jiného, než vám zařídíme my, tak do nás na diskusích nemilosrdně bušte, zavalte nás prosebnými ímejly, posílejte výhružné esemesky, házejte po nás všeříkajícími pohledy. Třeba povolíme. ([Pirát] Ehm, také můžete zkusit pozvání na večeři ;-) Nejlepší cesta ovšem je sednout a napsat si článek o vaší kapele snů sám. Stačí pár vět a obrázků, případně nějaká ta písnička, když nebude k nalezení v našem archívu.
Love Hina - Š?astné a veselé vánoce!
A teď už vážně konec a pěkné svátky! A a? naladíte tu správnou notu, tak tady máte jednu vánoční písničku od Hirose Kohmi.

Diskuse: J-pop & J-rock
Anna Tsuchiya inspi NANA  -  samanta
D=Out album, písničky  -  Ayane
X-Japan v Paříži  -  SimoNtpf
Re: D=Out album, písničky  -  kjon
j-metal  -  I.Katsumi
Re: Zoro ゾロ  -  patronka
Zoro ゾロ  -  patronka
Aktuality
18.03.2014
Píšete haiku? Pak právě vám je určen projekt Sto haiku od sta autorů.

16.03.2014
Do 25.3. můžete v pasáži Paláce Koruna na Václavském náměstí v Praze navštívit výstavu Život po japonském zamětřesení a tsunami.

20.02.2014
Případní zájemci ještě mohou v sobotu 22.2. stihnout přednášku Anny Křivánkové "Manga a anime - nerozluční přátelé?".

08.02.2014
Webzine Vlčí bouda se v průběhu února zaměřuje na vše související se Zemí vycházejícího slunce (tedy třeba i na mangu).

03.02.2014
Od února pro vás Česko-japonská společnost otvírá zcela nové přednáškové cykly.

29.01.2014
Ve středu 5.2. se v Japonském informačním a kulturním centru Velvyslanectví Japonska v ČR (Hellichova 1, Praha 1) koná od 18:00 přednáška prof. Yasudy o zvládání fukušimské jaderné katastrofy.

21.01.2014
Ve středu 22.1. začíná v paláci Lucerna 7. ročník Festivalu japonského filmu a kultury Eigasai.

23.12.2013
Přivábit si symbolicky štěstí, lásku a další dobré věci pro rok 2014 můžete v sobotu 4. ledna v ČJS. Vlastnoručně si kaligraficky napíšete blahodárná přání kakizome.

      

RSS
redakce@manga.cz

Mangaichi © 2001-2011
Creative Commons License
Uvedené dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Česko.