MangaCZ Dnes je 20.7.2018, Registrovat...  
KlubMapa otakuRecenzeKulturaGaleriePřekladyČasté dotazyOdkazySuvenýry
Mai
Diskuse
Soutěž
Vítězný obrázek 111. kola:
Soutěľ
Momentálně neprobíhá žádný test
Anketa
Květou u vás třešně?
Zatím vůbec.
Jedině ty nejodvážnější.
Ideální čas pro hanami!
Už je po sezóně.
V okolí nemáme jedinou třešeň.

Písnička týdne
Hledani
Miyu - princezna upírů (TV)
23.03.2001 23:57  -  Série/Miyu, upíří strážce

Tak jsem měl možnost shlédnout několik prvních dílů Vampire Princess Miyu TV. Musím uznat, že tentokráte internetové recenze byly nezvykle přesné...

VPM má nádherný první díl, ale bohužel všechny další jsou jen jeho trochu pozměněnými opakováními.

To je přece jen trochu málo. Přitom téma má rozhodně na víc. Charaktery jsou navrhnuty velice dobře, hudba je opravdu skvělá. Bohužel příběh dosti pokulhává. Možná, že Vám teď tak trochu prozradím děj, ale upřímně řečeno, žádné zvláštní pointy VPM nemá. Vždy můžete po počátečních pěti minutách říct, co se stane dál.

Co je na VPM TV netypické, dokonce bych řekl velmi zvláštní, je že v ní schází akce, jakékoliv napětí. Na druhou stranu je plná mrtvol, na televizní seriál opět až netypicky. V zásade lze všechny postavy rozdělit do tří skupin:
-Miyu, Larva, Shiina, tři Miyini spolužačky (dekorace), Reiha (tak trochu zvláštní - někdy Miyu pomůže a jindy se ji zase pokouší zabít)
-Shinma
-nevinné osoby a nahodní kolemjdoucí
Kromě první skupiny žádné další postavy nepřežijí do dalšího dílu. Doslova. Autoři totiz nevěří na zranění. Jen smrt se jim zda dostatečná pro jejich postavy. Některé mrtvé má na svědomí i Miyu - je upír a krev pít musí. Oproti OAV sérii je Miyu mnohem méně chladná, ale jako v OAV ji netrápí svědomí, když lidi využívá nebo zabíjí.

Shinmovi vždy otevřou dveře lidé, kteří mají příliš silná přání nebo touhy, nebo ošklivé či nepříjemné vzpominky. Přitom jsou vlastně vždy spíš k politování, jejich přání nejsou nikterak zlá, ale jak je posedne Shinma, tak je zle. Tihle lidé a jejich příběhy jsou vlastně to, čím se jednotlivé díly liší.(Jsou to takové obyčejné, normální příběhy, přesto, nebo možná právě proto, jsou často hodně depresivni.)

Nejlépe uděláte, když se podíváte jen na první díl. Zbytek nestojí, narozdíl od jiných sérií, za zkřivená záda a oteklé oči :)


Aktuality
18.03.2014
Píšete haiku? Pak právě vám je určen projekt Sto haiku od sta autorů.

16.03.2014
Do 25.3. můžete v pasáži Paláce Koruna na Václavském náměstí v Praze navštívit výstavu Život po japonském zamětřesení a tsunami.

20.02.2014
Případní zájemci ještě mohou v sobotu 22.2. stihnout přednášku Anny Křivánkové "Manga a anime - nerozluční přátelé?".

08.02.2014
Webzine Vlčí bouda se v průběhu února zaměřuje na vše související se Zemí vycházejícího slunce (tedy třeba i na mangu).

03.02.2014
Od února pro vás Česko-japonská společnost otvírá zcela nové přednáškové cykly.

29.01.2014
Ve středu 5.2. se v Japonském informačním a kulturním centru Velvyslanectví Japonska v ČR (Hellichova 1, Praha 1) koná od 18:00 přednáška prof. Yasudy o zvládání fukušimské jaderné katastrofy.

21.01.2014
Ve středu 22.1. začíná v paláci Lucerna 7. ročník Festivalu japonského filmu a kultury Eigasai.

23.12.2013
Přivábit si symbolicky štěstí, lásku a další dobré věci pro rok 2014 můžete v sobotu 4. ledna v ČJS. Vlastnoručně si kaligraficky napíšete blahodárná přání kakizome.

      

RSS
redakce@manga.cz

Mangaichi © 2001-2011
Creative Commons License
Uvedené dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Česko.