A gift for you only

Vyšlo 10.01.2009, 16:43

Asi můj první obrázek, který se mi fakt líbí, ikdyž vlastně ani nevím jestli je to manga. ^^ Na mě to působí fakt dobře, ale i trochu divně, tak se ptám vás o názor :)
No příště si jen projdu nějaký tutoriál na oči. Ale dost jsem se na tom naučil, chce to větší sketch než 10x10cm, lineart by mohl být něčím slabším, skenner bude lepší než fo?ák + posterizace + Fine Edge. A jsem hrdý na ruce, povedly se mi líp než jsem čekal. :)
Ke coloringu bych měl ještě dotaz - nejdříve jsem v Photoshopu dal obrázek do jedné vrstvy a patlal to nástrojem ztmavení, což se mi líbilo skoro více. Pak jsem ale potřeboval upravit lineart, tak jsem se rozhodl udělat to přes expozici+masku, což o kousek horší ... jak děláte stíny?
Kresleno bez předlohy, spontánně a za pomocí kapel Rascal Flatts a Trading Yesterday ^^ Pár dalších kousků mám na deviantartu.
PROSÍM O KRITIKU! :)
Komentáře k obrázku (celkem: 9)
Být Tebou,zaměřím se nejdřív na samotný kreslicí skill-anatomii,než na barvení a úpravu v compu..
Handy, 10.01.2009, 20:29
Moc díky za kritku, no v kompu jsem to jen vybarvil a vystínoval. Kde konkrétně myslíš, že to hapruje? Kluk má blbě posazený vlasy (bez barvy to tak nevyniklo) a pravá ruka je trochu omyl .) U holky skoro nemůžu na nic přijít (pravé rameno, dlouhý krk?). A o prstech vím své, taky je to trošku tím, že v lineartu mají asi půl centimetru a můj blbý liner má 1mm :-)
Jinak ten obrázek mně přijde hrozně moc jiný než jsou ostatní zde ... netušíte proč? příliš "dětský" styl?
zby-cz, 10.01.2009, 20:43
No jiný..je to obrázek začátečníka..nemáš to vypilovaný, zatim nemáš svůj styl...
BlackPum, 10.01.2009, 22:41
tak obě postavy mají strašně malé dlaně, holka má každou dlaň jinak velikou a tvar dlaní a prstu je prapodivný, celkově paže jsou hodně krátké. Krk holky by měl(alespoň podle toho jak to vypadá) navazovat hned pod rolákem, ale ty jsi ho ještě víc prodloužil, zkus si teď ten její krk představit bez oblečení,vlastně by vypada trochu jako kužel, celkově je to takové kostrbaté a chce to hodně práce na anatomii,nicméně tenhle problém nemáš sám;)souhlas s Handy spíš začni s tužkou, pozoruj vlastní tělo, zkoušej a zkoušej víc asi nemůžu radit
Messiah, 10.01.2009, 23:25
Díky za další komentáře. Je to pro mě velmi důležité slyšet od vás, protože když se na to podívám, tak jsem tak zaslepen, že mě nic nebije do očí. Přestože o lecčems vím, jak píšu o komentář výše.. (vás to asi bije dost, což?)
ad BlackPum: začátečníků tu je taky docela dost jak jsem koukal, ale podobný obrázek jsem prostě nenašel.
ad Messiah: o těch krátkých rukou jsem vůbec netušil, díky!
zby-cz, 11.01.2009, 00:47
Hm, no kreslení a vybarvování jsou opravdu dvě rozdílné věci a obojí by samozřejmě chtělo zlepšit (trénovat, a zkoušet větší formát, A4 je podle mě ideální) :)
Každý člověk má během svého vývoje různé vnímání/všímání lidské postavy, a proto bych si podle toho obrázku tipnul, že budeš jeden z těch mladších umělců zde na manze - nicméně na dobré cestě :)
Osobně bych preferoval, kdyby si každý začínající kreativní jedinec zkoušel hromady různých skic anatomie ještě dřív, než by se vůbec pouštěl do vybarvování, ale zase chápu, že chceš od nás radit, a proto se snažíš, aby to aspoň nebylo černobílé, což je chvályhodná snaha ;)
No anatomie... na tak malý formát, jak píšeš, se těžko něco kreslí, protože jeho omezenost ti to zkresluje a brání ti naplno se vyjádřit. Stejně tak se to špatně hodnotí a musím k tomu limitu přihlédnout; pravou kreslící schopnost ale ukážou až obrázky z větších formátů (tak se snaž) ;)
Jinak bych řekl, že mají trochu větší hlavy, ouško lehce ujelo (ucho je obvykle v rovině očí), pak nevím, jestli ta čárka nad okem je obočí nebo jen ohraničující linka očního víčka, nosíky bych víc zvýraznil - ale v těch obličejových částech obecně zase záleží na tom, jak moc chceš kopírovat manga styl (spíš bych ti radil najít vlastní styl). Ty vlasy na mě působí 'ztvrdle,' jako kdyby byly pevná hmota, ale s tím jsem zpočátku míval taky problémy, zbytek těla taky není úplně přesně, ručky by měly být delší (natáhnuté i s prsty dosahují přibližně k půlce stehna), tady hlavně u holky. Když jsme u těch rukou, tak bych tam zkusil vyznačit podle polohy hřbet ruky nebo dlaň a zachoval jednotnou velikost a správné nahnutí - především v zápěstích. Krk a trup je lépe udělaný u kluka, holce jsi uřízl asi půlku lopatky a srdce :)
No, pak by se daly hodnotit i záhyby na látce a její chování vůči tělesným nesrovnalostem, ale do toho bych zatím tolik nerýpal a o barvení ve photoshopu ti toho taky moc neřeknu, protože se s ním příliš nekamarádím :D
A jinak, Handy, BlackPum i Messiah mají pravdu, tak se pouč a kresli dál a posílej taky další obrázky, důležitá je vytrvalost.
Snad z toho něco bude ;)
Kazumaki, 11.01.2009, 12:06
Ahoj Kazumaki! Stejně jako jsem si nevšiml krátkých rukou, to levé rameno dívky je fakt slušně ořízlé, díky za další cenný postřeh. Anatomické skicy samozřejmě budu trénovat, už jak psala Handy. Ale uvědom si, že já jsem tam ty chyby opravdu neviděl. Bez kritky by mi ani ta hromada anatomických skic, jak píšeš, nepomohla. Neměl jsem to posílat?
Díky i za další postřehy. Od dalších kritků jsem se poučil, viz jednotlivé mé odpovědi. Jinak podle našich právních norem jsem dokonce dospělý, nečekaný co? xD Podle stylu kresby to opravdu nevypadá, vzal jsem tužku do ruky před půl rokem, stejně jako klavír a kytaru. Holt prožívám takovou renesanci po letech strávných programováním. Ale neboj, neberu to potupně, ani se za svůj výtvor nebudu stydět, slibuju. :-D
zby-cz, 11.01.2009, 16:30
Cože, tak s někým takovým jako jsi ty, jsem se ještě nesetkal (a omlouvám se za předčasný závěr o věku) :)
Ve škole jsme se v rámci předmětu vývojová psychologie učili o vývoji v kresbě, ale ty mi bouráš všechny poznatky xD (nic proti) :D
Tak jo, beru, ke kreslení ses odhodlal později a k chybkám potřebuješ dovést, to ale my všichni, co jsme tady. Každý se chce zlepšovat, což je jeden z důvodů, proč sem všichni obrázky posílají, takže posílej taky :)
Můžu vědět, co tě dohnalo k tomu kreslit a hrát na klavír a kytaru? :3
Kazumaki, 11.01.2009, 17:27
Ahoj Kazumaki, posílal jsem ti zprávu zkrz tvůj profil tady, ale asi nedošla, kdyžtak mi prosím pošli icq na mail, rád bych si pokecal, do téhle diskuse to úplně nepatří :) zby at zby dot cz
zby-cz, 12.01.2009, 20:23