Pokus ^.^;

Vyšlo 27.08.2006, 22:01

Tak tady máte další můj obrázek...jestli se to tak dá nazvat...pokoušela jsem se kreslit trochu z boku a tohle je první trošku lepší obrázek, sice čím déle si ho prohlížím tím horší se mi zdá, ale ze začátku se mi líbil, tak si ho moc neprohlížejte ^_^
tak prosím nějaké komentáře a hlavně rady
Komentáře k obrázku (celkem: 5)
Do začátku to neni špatný a v jistejch ohledech je to i lepší než Tvoje předchozí obrázky. Jestli chceš, nechám Ti tu pár náhodnejch rad, který mě napadnou:
Oči a víčka - zkus nedělat víčka jako víceméně rovnou čáru nad a pod okem, ale spíš je zahnout do křivky. Hodně často se dolní a horní linka setkávají ve vnějším koutku oka, což by u rovný čáry nešlo ;o)
Umístění obličeje na lebce - v manze je větinou zvykem, že oči se vertikálně umis?ují doprostřed hlavy/lebky a když se k tomu připočítají vlasy, tak bývají často ještě níž. Tady to není tak drastický, ale stejně by mohly být níž. Samozřejmě by se pak musel posunout i nos a pusa.
Nos - mně osobně takovejhle vůbec nevadí a řekl bych, že na něm ani není nic špatně. Jen jsem chtěl podotknout, že se blíží spíš reálnýmu nosu, přičemž "manga nosíky" bývají menší a často i špičatější. Ale jak říkám, to je volba autora :o)
Krk a nasazení hlavy - hmm, nejsem si jistej, ale něco mi tam malinko nehraje. Možná ho má trochu delší než by měla mít, možná má tu hlavu nasazenou moc "doleva", nevim. Snad mi někdo z přítomných napoví. Ale jak vidíš, není to nic závažnýho, jen takovej detail ;o) Což mě přivádí k jedné z posledních rad...
Detaily - Přidej víc detailů, obzvláš? třeba na vlasech, obrázek to většinou docela oživí - mám na mysli třeba naznačit prameny vlasů, sem tam dát nějaký "zbloudilý" pramínek atp. ;o)
_
Nakonec bych si dovolil přidat jednu obecnou a jednu univerzální radu. Ta obecná zní, že do začátku je fajn podívat se na nějaký tutorialy (návody) na kresbu mangy, mně připadá kvalitní
http://www.howtodrawmanga.com/tutorial.html a
http://www.polykarbon.com/tutorials/index.htm .
Ta univerzální rada je zcela prostá: Kresli, kresli a pořád kresli. Prostě to zkoušej, dbej na upozornění a kritiky ostatních (né moje, ostatních ;o)) ) a věz, že časem se začneš zlepšovat, i kdybys nechtěla :o)
Přeju hodně štěstí a trpělivosti do další tvorby! ^_~
Shikula, 28.08.2006, 03:26
Souhlasim s Shikulou, a chválím ti ucho, to se mi fakt moc líbí
anavi, 28.08.2006, 09:52
indiánka^^ vím že bych spíš měla radit jako tady shikula (O___o) ale když on už všechno řekl(asi ) ale je to celekm fajňučke ^^
aselen, 28.08.2006, 12:12
děkuji za všechnu kritiku ^_^
Kaitlin, 28.08.2006, 19:03
vypada to jak ruska nadezna(s mangou nic moc asi vubec spolecnyho)
Kigimaru, 29.08.2006, 13:05