MangaCZ Dnes je 16.7.2018, Registrovat...  
KlubMapa otakuRecenzeKulturaGaleriePřekladyČasté dotazyOdkazySuvenýry
Mai
Diskuse
Soutěž
Vítězný obrázek 111. kola:
Soutěľ
Momentálně neprobíhá žádný test
Anketa
Květou u vás třešně?
Zatím vůbec.
Jedině ty nejodvážnější.
Ideální čas pro hanami!
Už je po sezóně.
V okolí nemáme jedinou třešeň.

Písnička týdne
Hledani
Co je co aneb Jak se neztratit
 • ikonka - Nové příspěvky - V tomto threadu přibyly od vaší poslední návštěvy nové příspěvky. Po najetí nad ikonku se zobrazí jejich počet.
 • ikonka - Žádné nové příspevky - V tomto threadu není nic nového (což pravda nutně neznamená, že jste všechno četli, ale že jste klikli na odkaz a tím pádem dovnitř minimálně nakoukli).
 • ikonka - Nejstarší nové příspěvky - Zobrazí nejstarší nepřečtené příspěvky.
 • ikonka - Odpovědět - Odpověď na tento příspěvek (kliknutím na ikonku se vám otevře předvyplněný formulář; po jeho odeslání bude váš příspěvek zařazen do threadu, do nějž patří příslušný příspěvek).
 • ikonka - Zobrazit jen tento thread - Klik na tuhle ikonku vám zobrazí jen příspěvky týkající se daného tématu (tj. patřící do stejného threadu).
 • ikonka - Zobrazit všechny příspěvky - Právě se nacházíte uvnitř jednoho konkrétního threadu, klik na tuto ikonku vám zobrazí všechny zprávy příslušného hlavního tématu (tj. zprávy ze všech threadů vedle sebe; víceméně stejný způsob zobrazení, jaký byl v diskusích původně).
 • Formulář s rozepsanou odpovědí můžete zavřít, pokud se potřebujete podívat na něco pod ním, a pak znovu otevřít - rozepsaný text zůstane zachován. (Vlastnost diskuzí pod IE5+ a Mozilla1+.)
Co je tedy nového
Dříve se v rámci jednotlivých hlavních témat (diskuse o stránkách, o seriálech, fanart...) zobrazovaly všechny příspěvky v chronologickém pořadí, tj. poslední napsaný byl vidět první, ať už odpovídal na jak chce starou zprávu. Nové diskuse přidávají možnost v rámci hlavního tématu zakládat samostatné thready, takže můžete číst jen to, co vás zajímá. Ale zůstalo zachováno i původní chronologické zobrazení, takže si můžete nechat vypsat jak seznam jednotlivých threadů, tak celou diskusi jako dřív. Počty nových příspěvků se počítají pro každý způsob zobrazení zvlášť.
Mezi standardním zobrazením a zobrazením ve threadech se dá přepnout buď pomocí odkazu nad seznamem příspěvků (Zapnout/Vypnout seznamy threadů) nebo tlačítkem Jen tento thread Jen tento thread. Vybraný způsob zobrazení se zachovává i při přechodu mezi jednotlivými diskusemi pomocí jejich seznamu vpravo.
Nacházíte-li se uvnitř konkrétního threadu, odkaz Zpět na seznam threadů vás dostane na seznam threadů patřících do příslušného hlavního diskusního tématu.

Registrace
Nové diskuse umožňují registraci, díky které můžete pohodlně sledovat počty nových příspěvků v jednotlivých fórech a threadech. Počty nových příspěvků se ukládají na serveru, takže je máte k dispozici na libovolném počítači, ze kterého se přihlásíte. Neregistrovaní uživatelé nemají tuto možnost k dispozici.
Pokud se rozhodnete zaregistrovat, vyplňte v registračním okénku jméno, pod kterým chcete vystupovat v diskusi, heslo a zaškrtněte volbu Vytvořit nový účet?. Pomocí jména a hesla se také budete později přihlašovat. Pokud odcházíte od počítače a nechcete, aby někdo používal váš účet, nezapomeňte se odhlásit pomocí odkazu [odhlásit] vpravo nad seznamem diskusních témat.
Jestliže se registrovat ani přihlásit nechcete, klikněte na odkaz Nechci registrovat a registrační okénko se už nebude objevovat. Pokud později svůj názor změníte, vpravo nad seznamem diskusí je odkaz Registrovat...

Přidávání příspěvků
 • V případě, že použijete tlačítko Odpovědět Odpovědět, bude váš příspěvek zařazen do stejného threadu jako ten, na který odpovídáte. Stejně tomu bude v případě, že budete odpovídat při zobrazení pouze jednoho vybraného threadu (do kterého se dostanete buď pomocí tlačítka Jen tento thread Jen tento thread nebo přímo výběrem ze seznamu threadů).
 • Při zobrazení celé diskuse, pokud nepoužijete funkci Odpovědět Odpovědět, bude pro nový příspěvek založen také nový thread se jménem odpovídajícím předmětu, který jste zadali. Podobně lze nový thread založit zadáním nového příspěvku při zobrazení seznamu threadů.
 • HTML tagy v příspěvcích nejsou povoleny (a pokud je použijete, tak budou odstraněny). Místo nich je k dispozici několik speciálních kódů, pomocí kterých můžete některé z nich nahradit:
     [b]text[/b] - "text" bude zobrazen tučně
     [i]text[/i] - "text" bude zobrazen kurzívou
     [url Text]URL - bude nahrazeno hypertextovým odkazem na URL (odkaz bude vypadat <a href='URL'>Text</a>, pokud nebude Text uveden, bude místo něj zobrazen celý odkaz); lze použít i zápisy [url]URL[/url] a [url=URL]Text[/url]
     [img]URL - bude nahrazeno hypertextovým odkazem, který otevře obrázek z adresy URL do nového okna (jeho velikost se přizpůsobí velikosti obrázku)
 • Odřádkování ukončuje odstavec, nahrazuje tedy tagy <div>, <p> nebo <br>.

Aktuality
18.03.2014
Píšete haiku? Pak právě vám je určen projekt Sto haiku od sta autorů.

16.03.2014
Do 25.3. můžete v pasáži Paláce Koruna na Václavském náměstí v Praze navštívit výstavu Život po japonském zamětřesení a tsunami.

20.02.2014
Případní zájemci ještě mohou v sobotu 22.2. stihnout přednášku Anny Křivánkové "Manga a anime - nerozluční přátelé?".

08.02.2014
Webzine Vlčí bouda se v průběhu února zaměřuje na vše související se Zemí vycházejícího slunce (tedy třeba i na mangu).

03.02.2014
Od února pro vás Česko-japonská společnost otvírá zcela nové přednáškové cykly.

29.01.2014
Ve středu 5.2. se v Japonském informačním a kulturním centru Velvyslanectví Japonska v ČR (Hellichova 1, Praha 1) koná od 18:00 přednáška prof. Yasudy o zvládání fukušimské jaderné katastrofy.

21.01.2014
Ve středu 22.1. začíná v paláci Lucerna 7. ročník Festivalu japonského filmu a kultury Eigasai.

23.12.2013
Přivábit si symbolicky štěstí, lásku a další dobré věci pro rok 2014 můžete v sobotu 4. ledna v ČJS. Vlastnoručně si kaligraficky napíšete blahodárná přání kakizome.

      

redakce@manga.cz

Mangaichi © 2001-2011
Creative Commons License
Uvedené dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Česko.