MangaCZ Dnes je 21.7.2018, Registrovat...  
KlubMapa otakuRecenzeKulturaGaleriePřekladyČasté dotazyOdkazySuvenýry
Mai
Diskuse
Soutěž
Vítězný obrázek 111. kola:
Soutěľ
Momentálně neprobíhá žádný test
Anketa
Květou u vás třešně?
Zatím vůbec.
Jedině ty nejodvážnější.
Ideální čas pro hanami!
Už je po sezóně.
V okolí nemáme jedinou třešeň.

Písnička týdne
Hledani
Animefest 2008 - Soutěž v tvorbě AMV
28.02.2008 21:57  -  Klub

Ve dnech 10. a 11. května 2008 se v Brně uskuteční již pátý ročník největšího českého setkání fanoušků anime, mangy a Japonska, Animefestu. Jeho náplní jako vždy nebude jen pobavit a poučit diváky přednáškami a promítáním ukázek anime, ale i dát jim možnost poměřit své síly v různých kreativních soutěžích. Jednou z nich bude každoroční AMV soutěž, ve které i vy můžete porovnat svůj talent a tvůrčí schopnosti jak se stálicemi této soutěže, tak i s úplnými nováčky.

Pravidla soutěže

Protože se v minulém ročníku osvědčilo zavedení určitých pravidel a limitů, zůstaneme jim věrní i letos. Prosím, pečlivě si přečtěte níže uvedené pokyny a snažte se je dodržet, jinak hrozí, že vaše dílo bude automaticky z AMV soutěže vyřazeno.
 • Soutěže se může zúčastnit každý, kdo vytvořil vlastní AMV – věk není omezen.
 • Soutěžní klip musí mít alespoň jednu minutu bez kreditů a maximálně pět minut.
 • Typ klipu není pevně stanoven, nicméně v něm musí být zastoupen jak zvuk, tak obraz.
 • Klip musí být vyexportován v DivX nebo Xvid kodeku.
 • Maximální bitrate 2000 kbit/s.
 • Při předávání klipu (viz dále) musí autor sdělit, jaké programy použil k jeho vytvoření.
 • V kreditech klipu musí být uvedeny tyto položky: přezdívka autora, odkud pochází zvuk/hudba (např. jméno skupiny/písně) a odkud pochází obraz/video (jméno anime série).
 • Jeden autor může podat pouze jeden AMV klip (jeden video soubor). Uvnitř tohoto klipu může mít více samostatných celků (pokud se vleze do 5 minut). Viz například Jarníkův klip na písničky k Disneyovkám (ke stažení zde).
 • Rozlišení klipu musí být minimálně 320xněco. Toto rozlišení je však považováno za nedostatečné a v případě, že se sejde větší množství klipů, než by se vlezlo do plánované doby předváděčky, budou přednostně vyřazeny ty, které mají rozlišení nižší než 640xněco.
 • Titulky v obraze jsou všeobecně považovány za přestupek proti dobrým mravům, proto budou v případě většího počtu AMV díla tento přečin obsahující přednostně vyřazována.
 • V případě deformace obrazu jeho roztažením (což je další ze smrtelných hříchů) – pokud se nejedná o záměr, jde o tentýž přestupek jako u titulků v obraze.
 • Uzávěrka soutěže je 30. dubna 2008.

Kontakt a doručení hotových AMV

Pro bližší informace či zaslání/doručení vašich hotových AMV nás prosím kontaktujte na e–mailové adrese amvaf2008(zavináč)gmail(tečka)com. Všechny klipy potřebujeme mít odzkoušené a připravené k promítání ještě před začátkem Animefestu. Proto nebudou akceptovány žádné výjimky týkající se pozdního odevzdání soutěžního AMV. Minulý rok několik autorů na termín zapomnělo, a soutěže se tedy neúčastnili, takže si to, prosím, letos hlídejte.
Všechna AMV budou promítnuta na slavnostním zahájení Animefestu a pak budou v průběhu soboty uváděna vždy, když bude chvilka času – tak, aby návštěvníci měli možnost zhlédnout všechny soutěžní výtvory a hlasovat pro své favority.
Pořadatelé si vyhrazují právo vyřadit ze soutěže klip, jehož autor nedodrží podmínky uvedené v předchozím textu. Také budou vyřazovány takové klipy, jejichž obsah by byl v rozporu se zákony ČR nebo pokud bude jejich obsah nevhodný k promítání v průběhu celého dne (např. hentai).
Přejeme všem autorům hodně sil a zdaru při tvorbě.

Aktuality
18.03.2014
Píšete haiku? Pak právě vám je určen projekt Sto haiku od sta autorů.

16.03.2014
Do 25.3. můžete v pasáži Paláce Koruna na Václavském náměstí v Praze navštívit výstavu Život po japonském zamětřesení a tsunami.

20.02.2014
Případní zájemci ještě mohou v sobotu 22.2. stihnout přednášku Anny Křivánkové "Manga a anime - nerozluční přátelé?".

08.02.2014
Webzine Vlčí bouda se v průběhu února zaměřuje na vše související se Zemí vycházejícího slunce (tedy třeba i na mangu).

03.02.2014
Od února pro vás Česko-japonská společnost otvírá zcela nové přednáškové cykly.

29.01.2014
Ve středu 5.2. se v Japonském informačním a kulturním centru Velvyslanectví Japonska v ČR (Hellichova 1, Praha 1) koná od 18:00 přednáška prof. Yasudy o zvládání fukušimské jaderné katastrofy.

21.01.2014
Ve středu 22.1. začíná v paláci Lucerna 7. ročník Festivalu japonského filmu a kultury Eigasai.

23.12.2013
Přivábit si symbolicky štěstí, lásku a další dobré věci pro rok 2014 můžete v sobotu 4. ledna v ČJS. Vlastnoručně si kaligraficky napíšete blahodárná přání kakizome.

      

RSS
redakce@manga.cz

Mangaichi © 2001-2011
Creative Commons License
Uvedené dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Česko.